Nici liftingujące stosowane w medycynie estetycznej to mniej inwazyjny zabieg poprawy wyglądu skóry twarzy od znanego już chirurgicznego liftingu. Jak dokładnie działają? Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

Nici liftingujące – co to takiego?

Nici PDO są syntetycznymi monofilamentowymi włóknami. Są jednolite, o gładkiej powierzchni, dzięki czemu są w stanie bardzo płynnie przejść przez tkanki skóry, unikając równocześnie jej uszkodzeń w trakcie zabiegu.

Nici liftingujące są całkowicie bezpieczne – nie posiadają właściwości antygennych czy pirogennych oraz są całkowicie rozpuszczalne. Znane i stosowane są w medycynie od lat dzięki swojej skuteczności.

W jaki sposób działają nici liftingujące?

Zabieg jest stosunkowo prosty. Wykwalifikowany lekarz po konsultacji z pacjentem wszczepia pod skórę ustaloną ilość nici PDO w odpowiednich miejscach przy użyciu igły. W ten sposób tworzy niewidoczne rusztowanie, którego zadaniem jest podniesienie skóry.

Nici liftingujące stopniowo, przez okres około ośmiu miesięcy, rozpuszczają się pod skórą stymulując w ten sposób syntezę kolagenu. Pobudzone do naturalnych procesów regeneracyjnych komórki skóry i wytworzony kolagen pomagają przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd poprzez napięcie skóry oraz niwelację zmarszczek. Obwisłe tkanki ulegają wzmocnieniu, a skóra staje się bardziej świetlista, stwarzając wygląd wypoczętej.

Zastosowanie nici liftingujących

Mimo że okres wchłaniania zajmuje w przybliżeniu tylko osiem miesięcy, to otrzymane efekty utrzymują się przez około dwa lata, dlatego też zabieg ten polecany jest do poprawy jakości skóry twarzy. Nici liftingujących stosuje się na m.in. poziome i pionowe zmarszczki czoła, fałdy nosowo-wargowe czy fałdy podbródkowe. Doskonale sprawdzają się także w okolicy szyi i dekoltu.

Nici liftingujące to zabieg bezpieczny, do którego nie wymaga się szczególnie restryktywnych przygotowań. Daje on prawie natychmiastowe efekty, bez konieczności gojenia skóry twarzy – zabieg nie wymaga nacięć, więc nie powoduje także blizn. Poprawia wygląd skóry, a także daje możliwość skorygowania rysów twarzy. Nici są niewidoczne i niewyczuwalne, co zapewnia doskonały komfort psychiczny każdemu, kto się na nie zdecyduje.

Dane kontaktowe

Godziny otwarcia

pon – pt: 10:00 – 20:00


sobota: 09:00 – 15:00
(otwarte po wcześniejszym zapisie)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI